^^^
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

Aktuality MŠ Vatín 2015-2016

Výlet na Statek Vysoké 2016

I v tomto roce jsme vyrazili na výlet ke Kratochvílům na Statek Vysoké. Podívali jsme se na všechna chovaná zvířátka a krmili kamerunské kozičky a ovečku. Byli nám ukázáni a předvedeni všichni koníci, včetně ukázky péče o koníky. Děti viděli ukázku voltiže.

Předvedeno:

• hřebelcování, čištění kopyt
  • jízda na koni
  • ovládání koně
  • na co si dát pozor u koně
  • jak krmit koně
  • co kůň žere a jak
  • příprava koně k jízdě

Každé dítě z MŠ bylo svezeno na koni. Svačili jsme pod připraveným velkým přístřeškem.

Děti s rodiči mohou po telefonické dohodě kdykoliv Statek Vysoké navštívit - zajezdit si na koni a prohlédnout si všechna zvířátka. Více informací na tel. 720 134 842.

Děkujeme rodičům za dárky pro zvířátka a děti.

Ve středu 1.6.2016 oslavíme v MŠ Den dětí soutěžemí, dárkem a zmrzlinou.

O letních prázdninách bude MŠ v provozu od 1.7. do 15.7.2016. Stravné a 100Kč školné se platí předem.

Ve čtvrtek 28.4.2016 v 7.40 hod. pojedeme autobusem od zastávky do divadla do Žďáru nad Sázavou na pohádku Žabák Žbluňk. Vybíráme 70,- na divadlo a autobus, svačinu zajistíme.

Od pondělí 25.4 do 29.4.2016 bude v MŠ probíhat Čarodějnický rej. Děti si připraví čarodějnický kostým a koště. Mimo jiné budeme opět nabízet po Vatíně čarodějný nápoj zdraví, lásky a mládí. Tento zábavný týden bude zakončen "opékáním netopýrů" v dopoledních hodinách na ohništi v zahradě MŠ.

Ve čtvrtek 5.5. od 15 hod. potěšíme maminky písničkami, básničkami, dárečkem a společnými hrami v MŠ. V naší cukrárně si maminky s dětmi budou moci zakoupit zmrzlinový pohár a kávičku, ...

Z důvodu tvoření dlouhých kolon před semafory budeme na plavání jezdit již v 7:20. Odjezd od MŠ.

V pátek 25.3.2016 je nový státní svátek - Velký pátek. MŠ bude zavřená.

Ve dnech 22.3. a 23.3. vynášení Moreny - paní Zimy po obci Vatín. Děti vám zazpívají jarní písně. Za nepříznivého počasí přesun na další týden.

MŠ bude o vánočních svátcích uzavřena od 23.12.2015 do 3.1.2016. V Novém roce 2016 od pondělí 4.1. se na Vás všechny těší zaměstnanci MŠ.

Prosinec 2015

• Mikuláš s andělem přijdou za dětmi do MŠ v pátek 4.12. v 9 hodin. Děti zazpívají, řeknou básničky a dostanou balíček.
  • Vánoční BESÍDKA pro rodiče a příbuzné bude v MŠ v úterý 15.12. v 15 hodin. Těšíme se na Vaše vánoční cukroví a chlebíčky - nejlépe ráno do kuchyně.
  • Děkujeme rodičům za krásné a dobré cukroví, na kterém jsme si společně pochutnali po vánoční besídce.
  • Děkujeme také za sponzorský dar a pomoc Ježíškovi rodině? Vampolové, Skryjové, Petrlíkové, Kratochvílové, Bukáčkové, Štolové, Markové a Kršňákové.

Litopad 2015

• Za dětmi do MŠ přijede v úterý 24.11. v 8:30 maňáskové divadlo ŠIKULA. Vybíráme 55Kč.
  • Vánoční koledování pro babičky a dědečky v KULTURNÍM ZAŘÍZENÍ VATÍN bude v sobotu 28.11. ve 14:45. Sraz dětí ve 14:30.

Uspávání broučků ve Vatíně 2015

Uspávání broučků plánujeme na úterý 20.10. v 16:30 hod. Podle počasí ještě upřesníme, jestli se akce uskuteční.

Program:

• společné hry na zahradě MŠ
  • Lampionový průvod kolem kostela na zahradu pana starosty - malé občerstvení.